Братський ліцей №2
Педагогічний колектив Братської школи
Педагогічний колектив
1й клас
1 клас
2-А клас
2-А клас
2-Б клас
2-Б клас
3 клас
3 клас
4 клас
4 клас
5-А клас
5-А клас
5-Б клас
5-Б клас
6 клас
6 клас
7-А клас
7-А клас
7-Б клас
7-Б клас
8 клас
8 клас
9-А клас
9-А клас
9-Б клас
9-Б клас
10 клас
10 клас
11 клас
11 клас
Думка в подарунок
Допомогти можна тільки тому,
хто цього хоче.

Павло Загребельний

Багато чого я навчився у своїх наставників,
Ще більше – у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів

Із Талмуду

Філософія життя:
той, хто думає, що може обійтися без інших, дуже помиляється.

Але той, хто думає, що інші не можуть обійтися без нього, помиляється ще більше.
Справжній оптимізм базується не на переконанні, що все буде добре,
а на переконанні, що не все буде погано.

Жан Дютор

Якщо ви об’єднаєте свої думки з думками інших людей,
то ваш розум породить такі думки, яких у вас ніколи ще не було.

Д. Максвелл

Намагайтеся бути хоча б трохи добрішим
– і ви побачите, що не зможете вчинити інакше.

Конфуцій

Ми – це не безліч стандартних «Я»,
а безліч всесвітів різних.

В. Симоненко

Не знаєш, куди йти –
Шукай тих, хто знає!

postheadericon Видатна донька України


150 років тому на світ з’явилася видатна донька України, справжня муза нашого народу – Леся Українка. Її слова надихають і окриляють, її твори назавжди закарбовуються в пам’яті, її сила духу й до сьогодні є прикладом для мільйонів людей. Аби вшанувати пам’ять про цю неймовірно талановиту поетесу у Братському ЗЗСО І-ІІІ ступенів із 22 по 26 лютого пройшов тематичний тиждень, присвячений життю і творчості Лесі Українки. Усі класні колективи, на чолі зі своїми класними керівниками та вчителями української мови і літератури долучилися до заходів.

1-А клас подорожував казками Л. Українки разом із класним керівником Деменко Світланою Миколаївною.
Для своїх вихованців 1-Б класу Бартко Тетяна Олександрівна підготувала захід «Народжена Україною», в ході якого діти знайомилися із творчістю української літераторки та її тернистими шляхами.

25 лютого, у день 150 річчя від дня народження Лесі Українки у 2 класі Запорожець Наталею Костянтинівною було проведено виховний захід «Зірка на ім’я Леся». Учні переглянули презентацію «Леся Українка – наша гордість», прочитали казки «Біда навчить», «Три метелики». Діти розповідали про життя і творчість Лесі Українки, декламували вірші, підготували малюнки до творів поетеси. Окрасою виступу стала інсценізація казки «Біда навчить».На завершення заходу учні переглянули відеокліп «Хотіла б я піснею стати».

Стефанія Адамівна Менчинська для своїх любих третьокласників провела виховну годину «Зірка на ім’я Леся», в ході якої діти ділилися інформацією із біографії поетеси, читали її твори, виконували різні завдання, танцювали весняні таночки.

Учні 4 класу також поглиблювали свої знання про поетесу на класній годині «Леся Українка – геній тендітної незалежності», яку цікаво і пізнавально для них провела класна мама Олена Вікторівна Ванда.
Поборська Альона Володимирівна підготувала для учнів 8-А та 8-Б класів пізнавальний квест «Леся Українка – скарб нашої Батьківщини». Діти поділилися на дві команди і вирушили на цікаві станції, де виконували різноманітні завдання і отримали яскраві враження та задоволення від гри.

Наталя Володимирівна Зінченко протягом тижня виховувала в своїх учнів любов і повагу до письменниці за допомогою перегляду відеофільму «Життя і творчість Лесі Українки» разом із 6-А класом. П’ятикласники під керівництвом педагогині створили виставку ілюстрацій до її творів. А для учнів 7 класу була проведена виховна година «Хто вам сказав, що я слабка?».

Фоміна Надія Іванівна за допомогою цікавих уроків та заходів також допомогла учням ближче познайомитися із творчим та життєвим шляхом Л. Українки. Учні 9-Б класу переглядали презентацію «Ні, я жива!», 10 клас мали змогу стати учасниками інтелектуальної літературної гри «Наша Леся». Також, Надія Іванівна разом із ученицями 9-А класу Софією Меріковою та Крістіною Фінікою створили проєкт «Реп-історія про Лесю». Дівчата у дуже цікавій формі розповіли про поетесу, проспівуючи рядки із її віршу, вшановуюючи пам’ять про неї.

Бібліотекар нашого закладу освіти Брагуца Вікторія Олександрівна також долучилася до проведення даного тижня і разом із своїми вихованцями учнями 1-4 класів створили виставку тематичних малюнків та літератури «Її життя в її рядках», провели віртуальну екскурсію для учнів 8-Б класу «Місцями життя Лесі Українки», сформували літературне дерево « Життя і творчий шлях Лесі», а також підготували відео-проєкт «Лесине слово».

Кульмінацією цього цікавого і насиченого тижня став фестиваль театральної творчості «Під Лесиним небом». Представники з 1 по 11 клас підготували інсценізації творів Лесі Українки, зачитали уривки її віршів, чим і підкорили серця журі. Кожному учаснику було присвоєно номінацію за творчість, креатив та винахідливість.
Спостерігаючи за тим, як наша молодь любить, шанує і вивчає творчість видатної доньки України ми ще раз пересвідчилися в тому, що її життєвий та творчий шлях поза межами часу та простору, тобто – вічний!

Фоторепортаж