Братський ліцей №2
Педагогічний колектив Братської школи
Педагогічний колектив
1й клас
1 клас
2-А клас
2-А клас
2-Б клас
2-Б клас
3 клас
3 клас
4 клас
4 клас
5-А клас
5-А клас
5-Б клас
5-Б клас
6 клас
6 клас
7-А клас
7-А клас
7-Б клас
7-Б клас
8 клас
8 клас
9-А клас
9-А клас
9-Б клас
9-Б клас
10 клас
10 клас
11 клас
11 клас
Думка в подарунок
Ми – це не безліч стандартних «Я»,
а безліч всесвітів різних.

В. Симоненко

Намагайтеся бути хоча б трохи добрішим
– і ви побачите, що не зможете вчинити інакше.

Конфуцій

Справжній оптимізм базується не на переконанні, що все буде добре,
а на переконанні, що не все буде погано.

Жан Дютор

Якщо ви об’єднаєте свої думки з думками інших людей,
то ваш розум породить такі думки, яких у вас ніколи ще не було.

Д. Максвелл

Не знаєш, куди йти –
Шукай тих, хто знає!
Допомогти можна тільки тому,
хто цього хоче.

Павло Загребельний

Філософія життя:
той, хто думає, що може обійтися без інших, дуже помиляється.

Але той, хто думає, що інші не можуть обійтися без нього, помиляється ще більше.
Багато чого я навчився у своїх наставників,
Ще більше – у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів

Із Талмуду

postheadericon Видатна донька України


150 років тому на світ з’явилася видатна донька України, справжня муза нашого народу – Леся Українка. Її слова надихають і окриляють, її твори назавжди закарбовуються в пам’яті, її сила духу й до сьогодні є прикладом для мільйонів людей. Аби вшанувати пам’ять про цю неймовірно талановиту поетесу у Братському ЗЗСО І-ІІІ ступенів із 22 по 26 лютого пройшов тематичний тиждень, присвячений життю і творчості Лесі Українки. Усі класні колективи, на чолі зі своїми класними керівниками та вчителями української мови і літератури долучилися до заходів.

1-А клас подорожував казками Л. Українки разом із класним керівником Деменко Світланою Миколаївною.
Для своїх вихованців 1-Б класу Бартко Тетяна Олександрівна підготувала захід «Народжена Україною», в ході якого діти знайомилися із творчістю української літераторки та її тернистими шляхами.

25 лютого, у день 150 річчя від дня народження Лесі Українки у 2 класі Запорожець Наталею Костянтинівною було проведено виховний захід «Зірка на ім’я Леся». Учні переглянули презентацію «Леся Українка – наша гордість», прочитали казки «Біда навчить», «Три метелики». Діти розповідали про життя і творчість Лесі Українки, декламували вірші, підготували малюнки до творів поетеси. Окрасою виступу стала інсценізація казки «Біда навчить».На завершення заходу учні переглянули відеокліп «Хотіла б я піснею стати».

Стефанія Адамівна Менчинська для своїх любих третьокласників провела виховну годину «Зірка на ім’я Леся», в ході якої діти ділилися інформацією із біографії поетеси, читали її твори, виконували різні завдання, танцювали весняні таночки.

Учні 4 класу також поглиблювали свої знання про поетесу на класній годині «Леся Українка – геній тендітної незалежності», яку цікаво і пізнавально для них провела класна мама Олена Вікторівна Ванда.
Поборська Альона Володимирівна підготувала для учнів 8-А та 8-Б класів пізнавальний квест «Леся Українка – скарб нашої Батьківщини». Діти поділилися на дві команди і вирушили на цікаві станції, де виконували різноманітні завдання і отримали яскраві враження та задоволення від гри.

Наталя Володимирівна Зінченко протягом тижня виховувала в своїх учнів любов і повагу до письменниці за допомогою перегляду відеофільму «Життя і творчість Лесі Українки» разом із 6-А класом. П’ятикласники під керівництвом педагогині створили виставку ілюстрацій до її творів. А для учнів 7 класу була проведена виховна година «Хто вам сказав, що я слабка?».

Фоміна Надія Іванівна за допомогою цікавих уроків та заходів також допомогла учням ближче познайомитися із творчим та життєвим шляхом Л. Українки. Учні 9-Б класу переглядали презентацію «Ні, я жива!», 10 клас мали змогу стати учасниками інтелектуальної літературної гри «Наша Леся». Також, Надія Іванівна разом із ученицями 9-А класу Софією Меріковою та Крістіною Фінікою створили проєкт «Реп-історія про Лесю». Дівчата у дуже цікавій формі розповіли про поетесу, проспівуючи рядки із її віршу, вшановуюючи пам’ять про неї.

Бібліотекар нашого закладу освіти Брагуца Вікторія Олександрівна також долучилася до проведення даного тижня і разом із своїми вихованцями учнями 1-4 класів створили виставку тематичних малюнків та літератури «Її життя в її рядках», провели віртуальну екскурсію для учнів 8-Б класу «Місцями життя Лесі Українки», сформували літературне дерево « Життя і творчий шлях Лесі», а також підготували відео-проєкт «Лесине слово».

Кульмінацією цього цікавого і насиченого тижня став фестиваль театральної творчості «Під Лесиним небом». Представники з 1 по 11 клас підготували інсценізації творів Лесі Українки, зачитали уривки її віршів, чим і підкорили серця журі. Кожному учаснику було присвоєно номінацію за творчість, креатив та винахідливість.
Спостерігаючи за тим, як наша молодь любить, шанує і вивчає творчість видатної доньки України ми ще раз пересвідчилися в тому, що її життєвий та творчий шлях поза межами часу та простору, тобто – вічний!

Фоторепортаж