Братський ліцей №2
Педагогічний колектив Братської школи
Педагогічний колектив
1й клас
1 клас
2-А клас
2-А клас
2-Б клас
2-Б клас
3 клас
3 клас
4 клас
4 клас
5-А клас
5-А клас
5-Б клас
5-Б клас
6 клас
6 клас
7-А клас
7-А клас
7-Б клас
7-Б клас
8 клас
8 клас
9-А клас
9-А клас
9-Б клас
9-Б клас
10 клас
10 клас
11 клас
11 клас
Думка в подарунок
Якщо ви об’єднаєте свої думки з думками інших людей,
то ваш розум породить такі думки, яких у вас ніколи ще не було.

Д. Максвелл

Допомогти можна тільки тому,
хто цього хоче.

Павло Загребельний

Справжній оптимізм базується не на переконанні, що все буде добре,
а на переконанні, що не все буде погано.

Жан Дютор

Намагайтеся бути хоча б трохи добрішим
– і ви побачите, що не зможете вчинити інакше.

Конфуцій

Ми – це не безліч стандартних «Я»,
а безліч всесвітів різних.

В. Симоненко

Не знаєш, куди йти –
Шукай тих, хто знає!
Багато чого я навчився у своїх наставників,
Ще більше – у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів

Із Талмуду

Філософія життя:
той, хто думає, що може обійтися без інших, дуже помиляється.

Але той, хто думає, що інші не можуть обійтися без нього, помиляється ще більше.

postheadericon Шевченківський тиждень «З іменем Кобзаря в серці»


У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина — одна з найбільших вершин людського генія.
Щорічно у нашій школі вшановують Т. Шевченка – велетня духу, митця могутньої творчої сили. В рамках тижня вчителі та учні школи мали змогу стати глядачами літературно-музичної композиції “Уклоняюсь тобі, мій Кобзарю святий” (учитель української мови та літератури Поборська А.В.), де звучали поезії та пісні на слова Т.Г. Шевченка. Активну участь у проведенні свята взяли учні 6 класу , 1 класу та учениця 11 класу Вільченко Зоряна , яка зачарувала всіх присутніх своєю ліричною піснею та торкнулася кожного серця. На пізнавальних перервах учні мали змогу прослухати пісні на слова Т.Г.Шевченка у виконанні сучасних українських співаків і гуртів: М.Бурмаки, І.Білик, В.Павлика, «Гайдамаки», «Мандри» тощо.
Учні початкових класів також приєдналися до проведення Шевченківських днів , вчителями було проведено квест « Тарасовими шляхами»(3 клас), конкурс ерудитів «Що ми знаємо про Шевченка»( 4 клас), вікторина «Уклін тобі, Тарасе» (2клас) та гра-подорож «Дитячими творами Шевченка» (1клас), де діти пригадали та поповнили свої знання про життєвий та творчий шлях найвеличнішого поета Тараса Григоровича Шевченка.

У районній бібліотеці для учнів 5 класу пройшла літературна сторінка «Слово крізь віки». Про дитячі роки та любов до рідного краю, розповіла бібліотекар Данута Вініченко. Потім бібліотекар представила виставку «Шляхами Великого Кобзаря», яка складалася з трьох розділів: «Життя і творчість великого поета», другий – «Поетичне слово генія», третій – «Художній світ Т. Шевченка».
Вшановуючи пам’ять великого Кобзаря, для учнів 6 класу був проведений літературний конкурс “Знавці Шевченкового слова”. У заході брали участь три команди – «Пастушки», «Кобзарі» та «Вербичинька». Діти мали змогу продемонструвати свої знання з біографії та творчості Кобзаря. У результаті конкурсу перемогу здобула команда «Пастушки».
Для учнів 11 класу було проведено учнівську конференцію «Ім’я Шевченка стукає в серця », де були висвітлені різні питання, навіть позапрограмового характеру. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча.
Минуло 205 років від дня народження Т.Г. Шевченка, але й сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього стала вікторина «Сторінки життя великого Кобзаря» для учнів 9 класу , проведений учителем української мови і літератури Зінченко Н.В. .
Учні 5- 7 класів стали учасниками літературного квесту «Шлях до Тараса». На кожній зупинці, а їх було 4, конкурсантів зустрічали учні 11 класу – Манжос Володимир, Герас Олександр, Вільченко Зоряна та Шестаков Микита .Було дуже цікаво спостерігати, як хвилювалися і разом з тим успішно справилися із завданнями всі команди.
За підсумками змагання перемогу здобули учні 5 класу, другими стали учні 6 класу, третіми – учні 7-А класу . Дякуємо за участь учням 7-Б, бажаємо перемог у різних випробуваннях.

Фоторепортаж