Братський ліцей №2
Педагогічний колектив Братської школи
Педагогічний колектив
1й клас
1 клас
2-А клас
2-А клас
2-Б клас
2-Б клас
3 клас
3 клас
4 клас
4 клас
5-А клас
5-А клас
5-Б клас
5-Б клас
6 клас
6 клас
7-А клас
7-А клас
7-Б клас
7-Б клас
8 клас
8 клас
9-А клас
9-А клас
9-Б клас
9-Б клас
10 клас
10 клас
11 клас
11 клас
Думка в подарунок
Філософія життя:
той, хто думає, що може обійтися без інших, дуже помиляється.

Але той, хто думає, що інші не можуть обійтися без нього, помиляється ще більше.
Багато чого я навчився у своїх наставників,
Ще більше – у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів

Із Талмуду

Допомогти можна тільки тому,
хто цього хоче.

Павло Загребельний

Справжній оптимізм базується не на переконанні, що все буде добре,
а на переконанні, що не все буде погано.

Жан Дютор

Якщо ви об’єднаєте свої думки з думками інших людей,
то ваш розум породить такі думки, яких у вас ніколи ще не було.

Д. Максвелл

Не знаєш, куди йти –
Шукай тих, хто знає!
Ми – це не безліч стандартних «Я»,
а безліч всесвітів різних.

В. Симоненко

Намагайтеся бути хоча б трохи добрішим
– і ви побачите, що не зможете вчинити інакше.

Конфуцій

postheadericon Тиждень математики

Предмет математики настільки серйозний,
що не треба нехтувати можливістю
зробити його цікавим.
Блез Паскаль

Багато хто вважає математику нудною і важкою наукою: складні задачки, рівняння, формули… Голова обертом. Проте світ чисел і прикладів набагато цікавіший, ніж здається на перший погляд.

З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики з 13 по 17 лютого року в школі пройшов Тиждень математики.

На кожен день тижня сплановано математичні заходи: конкурси, змагання, математичні свята, ігри. Тиждень розпочався урочистою лінійкою, під час якої учнів школи ознайомили з планом заходів.

В понеділок – 13 лютого – відбулася урочиста лінійка під назвою «Чи потрібна математика в житті?». 6 клас представили сценку у вигляді співбесіди видатних вчених математиків, які вирішували глобальну проблему – чи потрібна математика в буденному житті людей. Учні відзначилися артистизмом та цікавим виступом, змусили кожного глядача замислитися над необхідністю вивчення математики в школі. Починаючи з першого ж дня проведення тижня математики учні поринули в бездонний світ математичних формул та задач.

14 лютого школярі не лише святкували День закоханих, але й проводили час, вирішуючи цікаві вправи та задачки з математики. Так, для учнів початкових класів був проведений квест «Лабіринт», де малюки намагалися знайти правильну відповідь із заданих завдань. Цей захід не залишив байдужим жодного учня школи: і того, хто знає і любить математику, і того, хто не знає, але прагне поринути у її цікавий світ. Для учнів середніх класів була проведена гра «Математика на сірниках» – учні складали різні цифри за допомогою сірників, цим самим показуючи креативність та кмітливість у своїх діях. Активність проявили учні 5-А і 6 класів.

У середу – 15 лютого – був проведений конкурс «Малюнок із цифр» серед учнів 1- 6 класів. Виставка малюнків пройшла в коридорі. Кожний клас намагався відзначитися індивідуальним графічним оформлення, цікавим змістом, пізнавальною глибиною матеріалу. Серед картин юних «математиків – художників» спостерігалися зображення різних звірів та птахів, зокрема домашніх улюбленців.

Геометричні ігри, які провели учні 6 класу для 2 – 4 класів, дозволили розвинути уяву та вміння молодшого покоління. Під час ігор школярі складали із заздалегідь підготовлених шматочків паперу певні геометричні фігури, які вимагали ведучі.

Для 5 класів був проведений конкурс «Подорож країною математики». Спочатку п’ятикласники помандрували стежкою «Запитальна», продемонстрували кмітливість на галявині «Підказка», потім переправилися через річку «Капітанська», спробували подолати гори «Ерудит», відвідали хутір «Логічний» і зробили зупинку у селищі «Інтелектуал», а також зазирнули у старовинний замок «Анаграма». Кінцевим пунктом мандрівки стала долина «Магічні квадрати».  Під час подорожі учні були уважними, старанними та вели себе чемно.

У четвер учні 6 класу розповіли 1 – 5 класам цікаві факти про математику. Серед цікавинок запам’яталися історії про числа 4, 7, 13, історію виникнення назви пошукового сайту «Google» тощо. Варто відзначити креативність учнів 6 класу, які самостійно підготували цікаву інформацію для школярів. Для учнів 2 класу шестикласники провели «Математичне шоу», на якому розповідали про різні цифри, які використовуються не тільки в математиці, але і в інших науках.

Тиждень математики завершився в п’ятницю – 17 лютого – проведенням двох заходів – конкурсу гуморесок та анекдотів і змагання «Розумники й розумниці». На конкурсі гуморесок відзначилися учні 2, 4, 5-А, 6 класів.

В ході змагання «Розумники й розумниці» учні 6 класу показали не тільки знання вивченого матеріалу, але уміння міркувати, зіставляти, знаходити вихід із складних ситуацій. Під час змагань панувала кмітливість, наполегливість, впевненість, довіра та повага один до одного. Юні ерудити розв’язували логічні задачі, грали в математичні ігри, складали геометричні фігури. Учні проявляли кмітливість у нестандартних ситуаціях, вчилися спілкуватися математичною мовою, а також відстоювати свою точку зору.

Тиждень математики – це п’ять днів математичного свята школи, огляду математичних талантів, змагань класів у міцності математичних знань, кмітливості, наполегливості, волі і сили духу.

Вчитель математики Світлана Борисівна Демиденко

Фоторепортаж